Lepiej komputer czy konsola do gier?

Porównując konsole oraz tytułowy komputer do gier to raczej trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Przede wszystkim kartę graficzną w PC i cenę sprzętu. Każdy zawzięty gracz, który dużo gra, na pewno patrzy również na dostępność gier na komputer i konsole. Warto dodać, że każdy sprzęt ma gry na swoją wyłączność, dostępne na swoją platformę.

Konsola czy PC?

Konsola była tworzona tylko do gier i miały być tańsze od komputerów. Konsola jest świetna do gier ale ceny uległy zmianie i są do siebie zbliżone. Na pewno najbardziej popularna jest teraz konsola do gier Playstation i ma więcej do zaoferowania – więcej o najnowszej konsoli od Sony na www.Ciekawa.pl. Natomiast Xbox ma większą dostępność zwykłych gier jaki na konsole i komputer PC z systemem Windows. Na PC wchodzi więcej gier niezależnych dla pojedynczych graczy. Jeśli chodzi o jakość graficzną komputer ma przewagę.

Zalety konsoli:

  1. bardziej komfortowa, można grać na kanapie,
  2. użytkujemy konsole razem z telewizorem i mamy większy ekran niż monitor.
  3. większość gier jest dostępna na konsole.
  4. możemy na konsole dokupić więcej gadżetów.
  5. konsole posiadają swoje sklepy online, z których można pobierać gry.

Wadą konsoli jest taka, że sporo kosztuje a używamy ją tylko do gier. Ceny gier premierowych tytułów są droższe od tych na komputer.

Zalety komputera

  • Komputer ma więcej funkcjonalności, ponieważ na komputerze możemy pracować, grać, uczyć się i korzystać z internetu.
  • przy komputerze możesz grać na fotelu gamingowym.
  • wygoda grania  w gry strategiczne.

Do wady zaliczymy niewygodę grania przy biurku i niewielki monitor w porównaniu do telewizora. Ale na pewno są to już indywidualne preferencje. Dodajmy, że w większości przypadków gier komputerowych nie możemy odsprzedać.

Każdy kto stoi przed wyborem czy konsola czy komputer musi sam przeanalizować czego oczekuje od elektroniki. Każdy z tych wyborów ma swoje wady i zalety. Jeśli zdecydujesz sie na konsole to z pewnością będzie to dobry wybór pod względem wygody obsługi i większością dostępności do nowości gier. Natomiast komputer będzie idealny pod względem grafiki i większą funkcjonalność.

Poprzedni post Komputer do pracy – na co spojrzeć podczas kupna?
Następny post Komputery osobiste to nadal najbardziej wszechstronne urządzenie multimedialne