Dlaczego Linux jest lepszy od Windowsa?

Jeśli używasz komputera z systemem Windows XP, Vista lub starszym Windows 7, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój komputer nie jest wystarczająco wydajny, aby uruchomić Windows 8 lub Windows 10. Masz dwa wyjścia. Możesz albo kupić komputer z Windows 10, albo uruchomić Linuksa.

Niektóre dystrybucje Linuksa nie zapewniają dużego wzrostu wydajności, ponieważ ich środowiska graficzne zużywają przyzwoitą ilość pamięci. Jednak niektóre wersje Linuksa działają znakomicie na starszym sprzęcie.

Dla nowszego sprzętu spróbuj Linux Mint ze środowiskiem graficznym Cinnamon lub Ubuntu. Dla sprzętu, który ma dwa do czterech lat, spróbuj Linux Mint ale użyj środowiska graficznego MATE lub XFCE. W przypadku starszego sprzętu wybierz AntiX, Q4OS, Xubuntu lub Lubuntu…

Większość ludzi dezorientuje się przy pierwszym użyciu nowego systemu operacyjnego, zwłaszcza jeśli interfejs użytkownika uległ jakiejś zmianie. Kiedy jednak przyzwyczają się do nowego sposobu działania, lubią bardziej nowy interefejs niż stary.

Linux Mint zapewnia nowoczesny wygląd i sposób działania, ale z menu i paskami narzędzi działającymi tak jak zawsze. Nauczenie się Linux Mint nie jest trudniejsze niż aktualizacja Windowsa z wersji 7 do wersji 10.

Poprzedni post Co to jest superkomputer?
laptop Następny post Pierwsze laptopy na świecie – historia laptopa

Jeden komentarz w temacie “Dlaczego Linux jest lepszy od Windowsa?

  1. Według mnie wcale nie jest. To znaczy w sumie zależy do czego używamy kompa…

Dodaj komentarz