Uaktualnianie systemu Windows przy użyciu obrazu ISO

Co 6 miesięcy Microsoft zazwyczaj wypuszcza nową wersję swojego systemu operacyjnego. Niektóre z nich zazwyczaj przynoszą duże zmiany i nowe funkcje, podczas gdy inne skupiają się jedynie na usuwaniu błędów i debugowaniu ogólnego działania systemu. Wszystkie te aktualizacje są darmowe i zazwyczaj są dostarczane za pośrednictwem usługi Windows Update, ale czasami (częściej niż można by się spodziewać) napotykamy problemy, które uniemożliwiają nam zaktualizowanie naszego komputera. A to zmusza nas do szukania innych sposobów na aktualizację naszego komputera.

Oprócz Windows Update, Microsoft pozwala nam na aktualizację systemu operacyjnego do najnowszej wersji z własnego narzędzia do tworzenia nośników. Można go pobrać z jego strony internetowej i pobierze on najnowszą wersję systemu Windows i zainstaluje ją na komputerze, unikając ewentualnych problemów, które mogą pojawić się w Windows Update.

Ale istnieje również inny sposób aktualizacji komputera, który może być bardzo przydatny: przy użyciu obrazu ISO. Zazwyczaj pobieramy ISO Windows 10 tylko wtedy, gdy zamierzamy zainstalować system operacyjny od podstaw. Jednak ten obraz może być również przydatny do aktualizacji komputera do najnowszej wersji.

Zalety uaktualnienia systemu Windows przy użyciu obrazu ISO

Aktualizacja systemu Windows wymaga pobrania pakietu aktualizacji z usługi Windows Update. A jeśli mamy kiepskie łącze internetowe, to czasami może to być koszmar. Jeśli posiadamy obraz ISO, będziemy mogli go użyć do aktualizacji systemu operacyjnego bez konieczności pobierania czegokolwiek. Ten sam obraz może być użyty do zainstalowania nowej wersji na kilku komputerach jednocześnie, bez konieczności ręcznego pobierania aktualizacji na każdym z nich.

Jedyne co musimy zrobić, aby przeprowadzić ten proces to umieścić ISO w Windows 10 (klikając na nie dwukrotnie) i uruchomić „setup.exe”. Sam kreator przed rozpoczęciem aktualizacji połączy się z Internetem (jeśli mamy połączenie) w celu pobrania poprawek i sterowników. Aktualizacje znacząco poprawiają wydajność komputera. Jesteś graczem i chcesz wiedzieć więcej o wydajności Windows 11 w grach? Przejdź do tego artykuły, aby sprawdzić benchmarki.

Pobierz najnowszy system Windows

Ponadto, jeśli chcemy, możemy zapisać ISO na nośniku USB, który posłuży nam do aktualizacji innych komputerów, a także do wykonania czystej instalacji Windows w przyszłości. Jeśli mamy ISO, możemy go również użyć do zainstalowania Windows w maszynie wirtualnej.

 

Poprzedni post Windows vs Linux – kilka różnic
Następny post Komputer do pracy – na co spojrzeć podczas kupna?